Duben 2010

VYŠEHRAD-SLAVÍN

29. dubna 2010 v 19:22 | Drak |  Fotky
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN
SLAVÍN

EXKURZE-VYŠEHRAD 2010

29. dubna 2010 v 19:07 | Drak |  Fotky
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA
6.+7.TŘÍDA

MASKY 2

28. dubna 2010 v 19:44 | Drak |  Články
Žáci 9.třídy se, podobně jako osmáci, také vydali do Kolářovy knihovny společně s pí.uč.M.Malou. Zde se bez většího zdržování pustili do náročné výroby sádrových masek pod bedlivým dohledem paní knihovnice M.Novotné. A jak se jim práce dařila? Posuďte sami podle fotografií z celé akceEXKURZE - ČESKÉ BUDĚJOVICE + SOUBOJ TITÁNŮ - 9.TŘ.

26. dubna 2010 v 16:10 | Lenka Kubernová |  Články


20.4.2010 ráno v 8.45hod byl sraz před vlakovým nádražím. Naším cílem bylo krajské město České Budějovice, jeho prohlídka a filmové představení v multikině CineStar. Když jsme se všichni sešli, nastoupili jsme do vlaku a vyrazili. Ve vlaku jsme si sedli do pohodlné první třídy. Když přišel pan průvodčí pro jízdenky a zjistil, že nemáme zaplacenou první třídu, poslal nás rychle do druhé třídy. Ve druhé třídě jsme už v klidu dojeli do Budějovic.
         Ve velkoměstě byl velký provoz, ale nás to neodradilo dostat se pěší zónou na českobudějovické náměstí. Zde byla vidět krásná radnice a zajímavé bylo, že náměstí má přesně 100x100m. po rozchodu byl směr Cinestar po pěší zóně okolo Jihočeské univerzity. Byla krásná. Teď tam chtějí snad všichni z naší třídy J.
         Všichni mleli z posledního, když už jsme viděli CineStar. Vyzvedli jsme si lístky a pokračovali po schodech dál do sálů. Ještě, než jsme se dostali do sálu, obsluha v kině nám dala 3D brýle. Posadili jsme se do pohodlných křesel a čekali, až film začne. Čekali jsme asi 15 min, a tak jsme si alespoˇvyblejskali 3D brýle.
         Konečně se na plátně něco objevilo. Nejdříve nás seznámili, , jak máme používat brýle. ,, Hlavně neleštěte brýle!" tato věta nás skoro všechny rozesmála. Po upozornění a reklamách konečně začal film - Souboj titánů. Byl hrozně napínavý a hezký.
Po filmu jsme jeli trolejbusem k Merkury centru, které je hned u vlakového nádraží. A protože nám
vlak jel až za hodinu a půl, tak nám paní učitelka dala rozchod. Proběhli jsme centrum křížem krážem a zase se po hodině a čtvrt sešli. Podchody jsme došli na nádraží a čekali asi deset minut na vlak.
         Když se vlak rozjel, byli jsme tak utahaní, že jsme byli strašně hodní až do Strakonic. Ve Strakonicích každý zavolal maminkám a tatínkům, ať si pro své hodné ratolesti přijedou. Na výlety s mojí třídou a paní učitelkou jezdím moc ráda a i tento výlet jen tak nezapomenu a těším se, až zase někam vyrazíme.


KOLÁŘOVA KNIHOVNA - DIVADLO, HERCI, MASKY

20. dubna 2010 v 18:36 | Adam Nejedlý |  Články
Dne 19.4.2010 8.třída Základní školy v Katovicích šla do Kolářovy knihovny na besedu o divadlech a historii divadelního herectví.
         Ráno jsme vyšli asi v 8.30 ze školy a namířili jsme si do knihovny u kostela svatého Filipa a Jakuba. Když jsme zaťukali na dveře knihovny, otevřela nám vlídně vyhlížející paní knihovnice, Milena Novotná. My jsme vešli do knihovny, spíše do malého sálku s dětskou literaturou, kde jsme se usadili do pohodlných křesel.
         Když jsme odložili své bundy a ztišili se, začala paní knihovnice vyprávět o historii divadel, starověkých hercích ve starověkém Římě a Řecku, o středověkých počátcích herectví a spisovatelích, kteří psali hry, jako byl W.Shakespeare v Anglii. Potom jsme mluvili o novověkém herectví a divadlech v Čechách. Kdy, jak a kdo postavil Národní divadlo, kdo hrál v Národním divadle a v jiných českých divadlech, jako byli herci a komici Voskovec a Werich.
         A tak jsme povídali asi dvě hodiny a potom paní knihovnice rozdala každému sádrový obvaz a začali jsme si dělat sádrové masky na obličej. A každý si tvaroval masku podle obličeje kamaráda. Následně jsme nechali masky zatvrdnout. A umyli jsme naše zaprášené obličeje teplou vodou. A poděkovali jsme paní knihovnici za hezkou besedu a odešli zpět do školy….MASKY - zde se můžete na masky, které jsme vyrobili, podívat


JAK SE TO DĚLÁ - a zde je průběh vytváření masek