Červen 2007

Kolářova knihovna - poslední návštěva

28. června 2007 v 12:25 | R.K. |  Aktuality
28.6.2007 - devíťáci v knihovně!!!
Dnes jsme se vydali na celý den do místní knihovny. Uvítala nás jako vždy usměvavá paní knihovnice M.Novotná. Připravila si spousty zajímavostí o písmu, jeho historii, využití. A hlavně o různých druzích, znacích, symbolech a šifrách. Následovaly ukázky z grafologie i těsnopisu, ovšem nejzajímavější byla praktická část. Paní knihovnice připravila pro žáky zajímavé šifry, včetně morseovky nebo hebrejštiny. Ovšem to nejlepší přišlo po přestávce, před kterou jsme ještě vyzkoušeli vyhledávání v knižních katalozích na Internetu. Jelikož devátá třída byla na návštěvě v knihovně naposledy, připravila si paní knihovnice překvapení....vše uvedla scénkou z Červené karkulky, vlastně pozměněné - Zelené karkulice:)) a pak...přípitek - Rychlé špunty - a domácí bábovka!!! Báječné posezení, zpestřené poznávací jízdou na stroji našeho matikáře:)))!!! rozloučení a s malou slzičkou v oku návrat do školy. Bylo to skvělé dopoledne, předposlední den školy. A zítra...zítra se budeme loučit:(

Kozel a Plzeň - exkurze

28. června 2007 v 12:10 | R.K. |  Aktuality
20.6.2007 se devátá a pátá třída vydaly na exkurzi do západních Čech. Na Kozel! Moc se líbil / viz foto:)/! A pak hurááá do Plzně! Nejprve návštěva centra, kostel sv.Bartoloměje, sáhnout na andělíčka pro štěstí:), proběhnout krámky, najíst se:) a do ZOO! Na úvod přítulní lemuři / viz foto:)/ a pak volnost po zahradě....pěkně jsme se prošli, dali zmzlinku, prohlédli zvířátka....a najednou jsme opět seděli v busu směr Katovice. Horko strašlivé, ale přežili jsme ve zdraví!


Kozel a Plzeň

28. června 2007 v 8:08 | marra |  Fotky

Hančula

19. června 2007 v 19:03 | Ha ha ha na |  Ankety
Zdáááááááááááááárec všichni lidičky, kteří jste zavítali na tyhlety supr stránky žáčků z Katovic.
Je to tu fajn, nemyslíte? Udělám novou anketku.. :)))

Ale i přesto, že je to tu fakt bomba (třeba DEJVISův výýý(ú)let ;o) -Prachaticko; a taky Haničky verze výletu), tak mi "přijde", že tady nejsou žádný ftipy...
Tak jsem se to rozhodla změnit :o) :o)

Setkali se u vody dva rybáři. "Včera jsem chytil dvoumetrovou štiku," prohlásil jeden.
"Já jsem vytáhl nedávno havířskou lampu a představ si, ještě svítila," pochlubil se druhý.
"To není možné," namítl kamarád.
"Jestli se ti nelíbí, že moje lampa svítí, tak uber půldruhého metru té tvojí štice a já ji zhasnu."

Student se vrátil z rande brzy a spolubydlící se ho ptá, jak probíhalo.
"Všechno šlo dobře," vypráví mladík. "Po večeři mě pozvala k sobě domů. Dali jsme si pár skleniček, pak pustila romantickou hudbu a nakonec se natáhla po vypínači a zhasla."
"No a co bylo potom?" vyzvídá netrpělivě spolubydlící.
"Nic. Pochopil jsem, že jde spát, a šel jsem domů."

Pepík zasévá na zahradě jámu a soused se ho ptá, co to dělá.
"Umřela mi zlatá rybička, tak jsem ji tady pohřbil..."
"To je snad zbytečně veliká jáma na tak malou rybku, ne?" diví se soused.
"Já jsem ji pohřbil i s tou vaší pitomou kočkou, co ji sežrala.."

První den školního roku seznamuje děkan nováčky s kolejním řádem.
"Dívčí pokoje jsou pro studenty tabu, a napak. Kdo bude přistižen při porušení tohoto nařízení, zaplatí pokutu 500 Kč. Při druhém přestupku se zvišuje na 2000 Kč a při třetím na 5000 Kč.
Jsou nějaké dotazy?"
Z davu se ozve: "Kolik stojí permanentka?"

Dva američtí turisté projíždějí Walesem. Ve vesnici Llanfairpwgwynglygorychvirndobllantysiliogogoloch se zastaví na oběd a jeden z nich se zeptá servírky: "Prosím vás, ještě než si objednáme, mohla byste po-ma-lu -a- jas-ně vyslovit název místa, kde jsme?"
Servírka se nakloní a protáhne: "Méééék-dóó-nááld."

A jeslti máte rádi ftipy, tak se koukněte na moje moc moc fajn stránečky. Doufám, že se Vám budou líbit..
Hančííí

Fotky - Prachaticko

18. června 2007 v 9:00 | RK |  Fotky

výý(ú)let ;o) -Prachaticko

15. června 2007 v 12:48 | DEJVIS |  Prachaticko- žáci píší sami...
I přes velké protesty náš tříďas nakonec povolil. Jedeme na dvodenní výlet.
Sic jsem přesvědčen, že Prachaticko je zadnice světa, lepší vyrazit do boje, než dobrovolně kapitulovat a střízlivět po předešlých večerech. To, že máme přespávat na internátě pedagogické školy, se zdála být jako dobrá naděje, která vysvítala na obzoru. Bohužel bylo zrovna nejspíše zatmění. Čekali jsme totiž nějaké ubytované, možná i pěkné studentky. BYLO PRÁZDO!!!
Po vycházce na Libín jsme šli na večeři na druhý internát. Už bylo načase, dát si po rozpáleném dni (jak se říká)- jedno vychlazené...- citronovou limonádu. Byli jsme příjemně překvapeni, protože i v tomto kraji mohou být ňáké fénečky. Ale jak to tak bývá, odešli jsme dříve, než jsme si vůbec stihli říci ..o číslo- (aby opět někdo špatně neporozuměl, myslím tím číslo telefonní...to jen aby pak nedošlo k případnému vedlejšímu zklamání). Jinak noc. O té bych mohl psát celé hodiny, ale kapacita tohoto článku je možno omezená a tak to tedy shrnu letem, světem.
Až na to, že jsme byli pod neustálým dohledem, tak se to dalo v jistém smyslu přežít. :o) Učitelé si nás střežili jako oko v hlavě, protože si mysleli že prý nejspíše budem dělat nějaké lotroviny. Ale jak my by jsme vůbec mohli....Tak hodný hovada....mno prostě vůbec :D... Dokonce se o nás tak báli, že ani na záchod jsme si pomalu nemohli dojít sami.
Druhý den jsme si vyšli do města, kde jsme měli rozchod. Zakotvili jsme v jedné pěkné restauraci, s ještě lepší servírkou. Odtud už se nám opravdu nechtělo... utratili jsme tam proto snad všechnu škváru, pak jsme podnik pochválili, rozloučili se a nakonec tedy odešli.
Přivezli jsme si domů také pár zvířátek....
V celkovém hodnocení bych řekl o tomto výletě-... celkem povedený :o)

Pohádkový les

15. června 2007 v 12:48 | Ludmila Rejžková |  Slohy
V temném pohádkovém lese bydlela stará hnusná ježibaba.Bydlela v chaloupce na kuří nožce.Ta stará ježibaba mela za úkol hlídat všechny zvířátka,která v lese bydlela.
Jenomže si ježibaba řekla,že už jsou velké a,je už krmit nemusí.Tak si zalezla do chaloupky a už nevylezla.Uběhly 2 dny a tříhlavy drak začínal mít hlad.Za týden začali mít hlad všichni.Ježci,ptáci,strašidla,hejkal a sovy.Drak si řekl
,,No co,když nám panička nedá najíst,vezmem si jídlo sami"
Jenže ta druhá hlava draka odmítla:,,Ne ne počkáne,co když nám to jídlo ted vaří"
Ta první hlava draka odmítla:,,Prosim tě už týden?!"
A ta třetí hlava na to odpověděla:,,Tak sníme tu babu.Už je jí něco přes 100 let,to bude masakr!"
Druhá hlava dostala nápad:,,Víte co hoši?????Sníme támhle toho otesánka nebo co to je,noo s tim tetovánim.Ten je určitě lepší než náká baba.
Všechny tři hlavy se shodli a začaly číhat za stromem.Otesánek se pomalu blížil k úkrytu a když byl skoro za stromem,vybafli na nej tři dračí hlavy:,,Bojíš se bjíš?!Neeeee!!!No měl bys protože tě chceme sežrat!"
Otesánek se na ně chvíli koukal,prohlížel si všechny hlavy a pak se začal smát:,,No jo ale ty máš ty hlavy tři a já sem jen jeden!"
Všechny hlavy draky se na sebe koukli:,,No jo to je průser!"
druhá hlava:,,Na to jsme nejak pozapomněli!"
třetí hlava:,,Ale co ted?"
,,Já bych věděl co!"řekl otesánek,,Ale museli by jste sehnat sekyru."
,,Jo jo to mi ji seženem"volala radostně 1.hlava
A než by řekl švec byly zpátky i ze sekyrou
,,Vyborně"řekl otesánek:,,Tak a ted stačí jen useknout 2 hlavy a tím budeš mít potravu jen pro sebe."
1.hlava,která držela tu sekyru v tlamě se natáhla a buuuuuuuum usekl 2.hlavu.Ale co se nestalo.1. a 2. hlava zjistila,že když useknou 2.hlavu tak zemřou i oni.
Za tři minuty bylo po drakovi.
,,jo,kdyby jste nebyly tak blbý tak jste si mohli,,sežrat" princeznu.HaHááááááááá"

Prachatice

15. června 2007 v 12:47 | Aja Navrátilová |  Prachaticko- žáci píší sami...
Náš školní výlet se docela povedl.Sluničko nám svítilo,chvílemi až moc,nepršelo-no idylka.
Některým dal zabrat pochod na Libín,při ňemž někteří skoro omdlévali,Terku musel David chvílemi nést,Robina byla bílá jako stěna.Mě osobně se vrývalo do paměti heslo učitelského sboru:"Vždycky se můžeme vrátit"což i chvílemi otravovalo.
Pokoj na internátu byl super,protože jsme měly ještě balkůnek.Večeře byla opravdu dobrá,což mě docela překvapilo,protože jsem čekala nějaký "blaf".Po veěeři jsme se koukali na srandovní pohádky,nad kterýma učitelé kroutili hlavou.Po té nás paní učitelka Křenková odehnala od televize a sama se koukala na Rodinná pouta.No tak jsme na pokojích hrály(já Robina Lída Hanka) na pravdu plus k nám sem tam chodil trochů opilý Pavel a všechno chtěl kontrolovat.
V noci (pozdní) nás chodil Arnošt spolu s HD budit s tím že jednou to bylo tornádo,pak povodeň a i požár no děs.A další blbost přišli v 5.45 s tím že je budíček a hanka jim řekla že je pouze 5.45 a od té doby si z ní dělali srandu,že ví koluk je hodin i když spí!
Druhý denj báječná snídaně-nejvíce si jí vychutnávali učitelé.Po té zajímavá prohlídka historického města,rozchod a opět vláčkem hurá domu.
No tak to byl ve skratce náš poslední dvoudenní výlet na ZŠ!

Školní výlet-aneb nemoc

15. června 2007 v 12:32 | Petra Mizikarova |  Prachaticko- žáci píší sami...
Skolni vylet
Misto skolniho vyletujsem lezela v posteli,ponevadz jsem byla nemocna.
Mela jsem nejakou virovou nemoc.Ale angina to pry nebyla.
pila jsem horky caj a parila se v posteli.Avzpominala jsem na nasi tridu a na to,jak si vsichni na skolnim vylete uzivaji.Kdyz je clovek nemocny,tak se toho moc delat neda.Divala jsem se na televizia poslouchala radio.
Jednou za den jsem sla na deset minut ven.A pak jsem muselazase zpatky do postele.
byli to strasne nudne dny. A uz jsem se docela tesila do skoly.

Dvoudenní výlet - Prachaticko

15. června 2007 v 12:30 | Barbora Janochová |  Prachaticko- žáci píší sami...
Na dvoudenní školní výlet se všichni včetně me moc těšili, protože naposledy jsme byli na výletě v sedmé třídě a to nás bylo deset.
V 7:07 jsme odjeli vlakem směr Prachatice. Tam jsme se šli ubytovat na internát Střední pedagogické školy.Tam to bylo dobré, hned potom jsme šli na tůru.Na rozhlednu Libín. Šlo se špatně, protože jsme šli pořád do kopce, proklínali jsme učitele, ale nakonec jsme to všichni ve zdraví přežili.Vlezli jsme na rozhlednu, odtud jsme yházeli odpad dolů. Na Sedlo už se šlo lépe, dokonce běželo. Tam jsme si dali obídek, ale mě a Lůce to přinesly jako poslední, protože kuchařka Anička musela přeparkovat vůz a šlo se směr Prachtice.
Potom jsme byli na intru. Potom jsme šli na večeři a z té se mi zvedl žaludek a Lůce taky..A pak už dlouho očekávaná noc. Asi do 22:00 jsme byly zalezlé na pokoji, ale potom jsme šly k Mari na balkónek. Tak různě jsme obcházeli pokoje. V noci, mohlo být tak půl druhé se všichni sešli na chodbě..Ale zanedlouho jsme uslyšeli kroky a pak dupot. Přišla kontrola.Všichni se během chviličky někam "zdejchli". Zůstala jsem na pokoji u kluků a hráli jsme flašku a karty. Po půl hodince přišla Lůca, tak jsme dělali kanady, chodili strašit v prostěradlech a také předčítat pohádky do jiných pokojů.A pak jsme obíhali pokoje a řvali, že hoříí, nebo že je povodeň a tornádo,Ve tři jsme se koukali na televizi. Asi v 5 ráno se mi chtělo spát, tak jsem šla a v 7:00 jsem málem zaspala, ale druhý den byl také good. Ráno jsme šli na snídani a pak do muzea, ale to bylo nezáživné. Pak cesta domů, ta byla v pohodě, ale zavíraly se nám oči..
Výlet se mi velmi líbil. Hned bych jela znova. Škoda že nebyl delší a tak rychle utekl

Slunce a motyli

15. června 2007 v 12:30 | NeJkA |  Prachaticko- žáci píší sami...
Slunce svítí motýlci poletují a moje utrápená,zlomená ruka bolí jako čertí roh v žaludku ,kterým otačí křeček v poli.Proto mě omluvte za krátkou zprávu o našem skvělém dvoudením pobytu v Prachaticich.
Radostně jsme vystoupali na vysokou horu, a pak s hory valeli jsme sudy.Nohy nás opustily ruce se jim smály.Pak zazvonil zvonec a průvodčí hlasil odjezd.A to byl konec.

Jak jsem nebyla na výletě

15. června 2007 v 12:29 | Hanka Musílková |  Prachaticko- žáci píší sami...
Když naše trída odjela na dvoudenní výlet, tak ja jsem nejela a byla jsem ve škole. Byla jsem u 7.B. Celý den ve čtvrtek se mi líbilo když paní zástupkyně,,seřvala´´ dvě sedmačky kvůli službě v šatně, protože přišly pozdě.
Ten druhý den jsem byla také u 7.B. Když tato třída měla přírodopis s paní učitelkou Kopeckou, tak jeden žák, který se jmenuje Kopenec, se paní učitelky na něco zeptal a ona mu řekla ať z ní nedělá ,,debila´´ a celá třída se začala smát. Tak to je asi tak vše co se mi líbilo!

Prachatice

15. června 2007 v 12:29 | Jiří Zíbar |  Prachaticko- žáci píší sami...
Po ubytování na intru jsme vyrazili na výlet na rozhlednu Libín.Šli jsme ůplně strašnou rozbitou cestou přes padlé stromy a vyvalené kameny.Po 2 hodinách jsme ůspěšně dorazili na Libín rozhled byl nádherný.Po 15 kilometrech jsme dorazili ůplně ztahaní na ubytovnu.Kde po sprše jsme všichni ožili a začali dělat bordel.Hráli jsme flašku atd. já jsem pařil na diskofilárny pak jsem pobíhal po chodbě a pokojích v Kristýnině podprsence a dělal prostitutku s Frantou Rejžkem,který byl lepší prostitutka ale to nám na náladě vůbec neubralo.Pak když jsem svléknul podprsenku a oblékl se tak jsme běhali za spícími žáky a řvali:"Hoří,hoří!!!"nebo jiné blbosti.Skvěle jsme se bavili při pohledu na žáky kteří vesele jako srnky vyskakovaly z postelí.Nejlepší byl Jakub Samec a Jakub Kořán nebo Pavel Bláha kterého když jsem vzbudil tak na minutu ztuhl a pak řekl:"Kdo jsi?"to jsem se neudržel a praštil sebou na zem a skoro jsem umřel smíchy.Kolem 5 ráno se to začalo uklidňovat já hledal svojí botu sedl jsem si na židli která stála vedle vchodu do pokoje k učitelům a usnul jsem.Po 5 minutách spánku hlavou dolů mě vzbudil Gabriel který se šel umýt a vyčistit zuby tak jsem šel sním.Pak jsme si šli sednout k televizi a spokojeně jsme usnuli asi na 20 minut kde jsem zase spal hlavou dolů.Potom když jsme se vzbudili tak jsme pustili Minimax program s kreslenými pohádkami pro dětí a koukali jsme na ně.Pak začai vztávat i ostatní.V půl osmé jsme sešli dolu na snídani opravdu mě překvapilo jak někdo může považovat za snídani 2 rohlíky s kolečkem šunky,kouskem másla a plátkem sýra s kakaem.Potom jsme vyrazili do města do muzeí cirkusu a loutek prohlídka byla příjemná.Pak jsme navštívili kosstel sv.Jakuba kde jsme s Davidem Krejčím usnuli.Pak jsme měli rozchod a my jsme sedli na terasu u restaurace Národní dům kde jsme se najedli a napili.Po další hodině chození po městě jsme se vydali na cestu domů vlakem.

Haničky verze výletu

15. června 2007 v 12:29 | Ha ha Hančí |  Prachaticko- žáci píší sami...
No prostě děs. Už od rána se celá naše skupina ježila hláškama jako: "Lepší vopice než vlk." A horko bylo opravdu strašný. A ve vlaku se člověku pařilo opravdu úplně všechno, včetně mozkku. Po hodině cesty už všichni klímali.
Nejvíce jsem se těšila na 30ti kilometrovou túru, ale ta se nekonala, neboť učitelé zkolabovali už v půlce toho kopečku, na který jsme lezli, a někteří na něj dokonce vytančili. Libín byla pohodička. Ale byla sranda pozorovat, jak panu učiteli už od třetího kilometru kapal z nosu pot. Paní učitelka Křenková svou únavu maskovala lépe. Nemohla se někomu dovolat, a tak se každých dvacet minut vytratila za otáčkou, dala si šlofíka a pak na nás čekala.
Rozhledna se mi líbila, ale překvapivě se Lukáš pokusil zdolat jen 27 sekundový rekord nahoru a 5 sekundový rekord dolů (pro který měl takové předpoklady) nechal bez povšimnutí.
Noc Probíhala velice zajímavě. Jestli nás všech asi 50 naspalo dohromady 10 hodin, divila bych se. Alča zdolala půlku té doby a já 4 hoďky a o zbylých 60 minut se podělilo těch 46 dalších. Ale kdo by taky spal, když ve zdi byl zakopanej zavražděnej partyzán, za oknem číhal vlkodlak, na chodbě strašil duch... (mý vyprávění strašidelných historek se chytlo nežádoucím účinkem i na mě).... a začala odbíjet půlnoc. Navíc ve 3 ráno přiběhli nekteří mí známí a začali řvát: "Tornádo, pohroma, povodeň, katastrofa." A pak průběžně celou noc přibíhali se řevem: "Hej vstávejte, zaspali jste, je sedum, je snídaně."
Ráno šla celá naše skupina jako průvod umrlců. Ale v kostele sv. Jakuba se nám všem moc líbilo. Kdo by neměl tušení o nočních aktivitách by si myslel, že do města Prachatice, do kostela sv.Jakuba zavítala třída hluboce věřících stucentů katolické školy.
Učitelé, kteří setomu moc smáli, nás pak vzali do muzea loutek a cirkusu (a nemám tušení proč tam byla začleněná výstava o prvohorách... a paleontologii). Pavla a Štěpán tam zalezli do nějaké bedny a nevylezli. Tak jsme si sedli před muzeum na chodník a čekali jsme,
čekali jsme
a čekali jsme.
Ale asi to nebylo tak strašné a za čtvrt hodiny se objevili (ani jim nechyběla žádná končetina nebo tak něco).
Při rozchodu jsme důkladně nahlédli do nitra krás toho starého města-"ťamanských" krámků.
Cesta zpátky byla stejně otravná a únavná jako cesta tam.

Dvou denní výlet

15. června 2007 v 12:28 | Gabriel |  Prachaticko- žáci píší sami...
Na dvou denním výletě byla první den nejnáročnější tůra kterou jsem kdy šel.Myslím že tak dlouhou tůru jsme šli jen proto,aby jsme večer byli unaveni a šli brzo spát.Jenže všichni byli vzhůru až do čtyř do ránqa přes večer sme hráli flašku,běhali sme po chodbě aby sme vytočili učitele a další různé hry.
Například František Rejžků se převlékl za lehkou děvu a chodil po pokojích a nabízel se.Na pokoji jsem byl s Jrkou Zíbarů,Lukášem Krýslů,Pavlem Bláhů a Karlem Klímou.Večer když už jsem skoro spal tak L.Krýsl s Jirkou obíhali pokoje a křičeli že hoří.Druhý den byli všichni nevyspalý.V sedm sme se nasnídali a vyrazili do muzea.O rozchodu jsme zašli do restaurace kde byla velmi mílá servírka,která mi přinesla smažák s hranolkami a colu.zpět jsme jeli vlakem kde jsem usnul.

Školní výlet 2007

15. června 2007 v 12:28 | Štěpán Podskalský |  Prachaticko- žáci píší sami...
Tento školní výlet byl zatím nejlepší na kterém jsem kdy byl.Putovali jsme vlakem,jízdu vlakem mám rád.Na výletě se mi nelíbyla túra,která měla šest kilometrů tam i spátky,šli jsme na rozhlednu Libín,z které byl nádherný rozhled na okolní hory a kopce a také na město Prachatice.
Nejlepší z celého výletu byla noc na místním internátě.Vydrželi jsme vzhůru do tří hodin rána.Lezli jsme do jiných pokojů,ke kamarádkám a kamarádům,kde jsme například hráli karty.Líbylo se mi i prachatické náměstí,které bylo hezky vyzdobeno a bylo na něm spoustu hezkých,starých domů.V pět hodin druhého dne jsme byli už doma!!!!!

Školní výlet do Prachatic

15. června 2007 v 12:26 | Pavla Nejedlá |  Prachaticko- žáci píší sami...
Ten den jsem musela vztávat dříve než obvykle.Měli jsme sraz na vlakovém nádraží ve Strakonicích a odtud se jelo do Prachatic.Cesta vlakem byla na rozjezd ideální.Hodné osmačky měly od maminek přibalené spousty svačin,tak aby jejich batohy nebyly příliš těžké,něco jsme s Edou z těch jejich zásob ujedly.Přijeli jsme do Prachatic a šlo se na ubykaci.Dostalo se na nás pokoje po čtyřech,kde nás spalo pět.Nevadí.Srazily jsme dvě postele dohromady,kde já spala na pravo,Aneta na levo a Edita ve prostřed v tom žlábku,když se dvě postele srazí.V pokoji s námi byly ještě Lucie s Bárou,ale ty si hověly každá na své postýlce.Uběhl krátký čas a šlo se na túru hodně hooodně daleko,ale s pomocí některých hodných žáků,kteří mě tahli v závěsu.jsem do cíle nakonec přece jen došla.Hurá!Celou cestu panovalo hezké počasí,takže si žáci nemohli stěžovat na nevhodné podmínky pro takovéhle pochody-škoda.Nicméně dorazili jsme v pořádku a v plném počtu do našeho prozatimního domova a ještě dlooouho dlooouho do noci se nám nepodařilo usnout,nebot naší myslí stále proudily neopakovatelné zážitky z výpravy... .....Druhý den ráno to bylo o něco horší.Dlouhý čas jsme poznávali krásu Prachatic..(jaká nádhera) a pak ...Hurá domů!!

Školní výlet Prachtice dvoudenní

15. června 2007 v 12:26 | Pavel Bláha |  Prachaticko- žáci píší sami...
Když jsem ráno vyjel vlakem ,, motorákem", měl jsem pocit, že vůbec nejedeme. Vlak jel hrozně pomalu, vypadalo to, jako by jel na setrvačník. Na internátě to bylo hezké. Vyšli jsme na Libín a já jsem myslel, že to už nevydržím. Někteří borci se cpali energetickými nápoji a pořád běhali do toho strmého kopce. Já jsem jim akorát mohl závidět enrgii. Nakonec jsem se na Libín vyškrábal. Večer byla na pokojích sranda, pan učitel hlídal na chodbě a všichni jsme ho pořád provokovali tím, že jsme lítali po chodbě a vykukovali jsme z pokojů. Dokonce jsme i důmyslně nastražili zrcadlo na konec chodby a přes něj jsme nepozorovaně viděli na chodbu. Druhý den jsme chodili po Prachticích a pak jsme jeli domů. Zkrátka výlet se vydařil.

Školní výlet

15. června 2007 v 12:21 | Převor Orájů |  Prachaticko- žáci píší sami...
Nejlepší byla na výletě noc.Všichni včetně Jirky Vojíka byli vzhůru.Nejdříve jsme hráli karty,potom flašku,na to jsme prozváněli vybrané lidi.Ve tři hodiny jsme se šli dívat na televizi.teprve v pět hodin jsme šli spát .Nejhorší byl výstup na rozhlednu Libín.Pár jedinců drželo tempo,ale většina zaostávala v dáli.Sestup už byl lepší,protože byl z kopce.
Druhý den byla nejlepší cesta vlakem domů.Většina lidí s těšila domů,ale byli i někteří,kteří chtěli v Prachaticích zůstat.
Na Libínské rozhledně byl krásný výhled.Nikomu se nechtělo skočit z rozhledny dolů,tak měla většina po legraci.Nejoblíbenějším místem na Libíně byl pro všechny stánek s občerstvením.Snad všichni si šli něco koupit.

Náš školní výlet

15. června 2007 v 12:21 | Kristýna Tylová |  Prachaticko- žáci píší sami...
Na výlet jsme se všichni moc tešili a u většiny dopadl přesne podle očekávání. Všichni jsme byli z dvoudenního výletu utahaní a to hlavně z výšlapu, který vymyslela paní ucitelka Křenková. Potěšila nás večeře, která nás posílila natolik, že jsme dokázali být vzhůru do 5:00 do rána. Šli by jsme určitě spát dřív kdyby jsme nebyli tolik hlídaní panem učitelem Kostěncem a paní učitelkou Křenkovou. Moc se mi líbilo, když jsem byla u kluků, že když šli učitelé, tak já zalezla pod stůl a učitelé mě tam nenašli. Všichni jsme i přez zákaz chodili po balkone, ale jen mě paní učitelka nachytala. Mně se také líbilo, když u nás v pokoji byl Väněček, tak jsme ho schovaly vedle postele, přišla paní učitelka Křenková a prohledala celý pokoj. Dokonce se podívala i vedle postele , kde Vaněček ležel, my myslely, že si ho pani učitelka všimla a tak jsme řekly ať nám ho tam nechá. Pak jsme zjistily, že si ho paní učitelka nevšimla, ale uz bylo pozdě. Paní učitelka na druhý pokus Vaněčka našěla a vyhnala ho. Noc byla úžasná, ani se není čemu divit, že jsme šly spát tak pozdě, když nás bylo na čtyřlůžkovém pokoji šest!

Nemoc

15. června 2007 v 12:21 Prachaticko- žáci píší sami...
Od soboty mi bylo moc špatně.Bolela mě záda a měla jsem horečku. Říkala jsem siže to do čtvrtka určitě vyležím. Nemhla jsem ale vůbec chodit a poprvé jsem z postele vstala až ve čtvrtek ráno.Takže jsem měla po výletě.Sice už jsem ve čtvrtek normálně doma chodila,ale ten výlet by stál za "houby" i bych ho kazila ostatním.Ve čtvrtek večer mi spolužáci volali,což bylo super,alespoň jsem je slyšela a vyslechla jsem ty jejich "hustý" historky z dlouhého dne.Druhý den jsem se rozhodla,že na ně alespoň počkám na nádraží.Chvíli jsme "pokecali" a pak se všichni unavení rozjeli domů. Karolína Štěpková

Dvoudenní výlet

15. června 2007 v 12:20 | Lucie Krumlová |  Prachaticko- žáci píší sami...
Sedmého června jsme se vypravili na nejskvělejší školní výlet v dějinách naší třídy:)Nejprve jsme dorazili do Prachatic,kde jsme se ubytovali na intru(takovém růžovém). Když jsme se ubytovali, teda spíše hodili batohy na postel, tak jsme šli okukovat ostatní pokoje.Za nějaký čas jsme se vydali směr Libín. Cesta byla strašná, chvíli jsem si myslela, že na tom výletě někoho zabiju, ale pak mě to přešlo.Na Libíně jsme udělali mistrovské fotky HD..Potom jsme zašli nahoru na rozhlednu a šupem zase dolů.Když jsme se vraceli, stavili jsme se v jedné restauraci(u Zdeňka a Aničky- ta vypadala jako mumie :)) Tam jsem si dala stejně jako druhá polovina HD pomerančový džus, smažený sýr, hranolky a kečup...samozřejmě nám to donesli jako poslední. Talíř byl celkem velký a porce ještě větší.Na začátku jsem myslela, že se nebudu s nikým dělit, ale poté, co mi Márra (ten chcpák :D) snědl hrášek a kukuřici z Kauflandu a ještě mi naspal do kečupu pepř=)..pak jsem se rozdělila a ráda.Za nějakou dobu jsme se vrátili zpět na intr, chvíli jsme tam pobyli a potom jsme šli na večeři. Když jsme se vrátili,šli jsme koukat na televizi.Já si pak šla na pokoj a když jsem se asi po třech vteřinách vracela,mé místo bylo obsazené, ale měla jsem na sobě tričko Slavie,a tak mě tam můj kamarád pustil, když jsem ta slavistka.Poté nastala dlouho očekávaná noc, která byla vskutku kanadská=)Nejprve jsme chodily (já s Bárou) k Mari na balkónek, ale pak nám to Hana zatrhla a bylo po srandě.Když jsme šly z pokoje, ozval se dupot...Byl to pan učitel. Bára byla zatáhnutá ke klukum a já se vypravila do pokoje.Pak pro mě došel Luky, že mam jít za Bárou a spol., tak jsem šla a kanadská noc byla v plném proudu. S některýma osmákama jsme dělali kanady s pastou a tak dále..Sice nás občas načapal pan učitel, poslal nás do pokoje, ale to bychom nebyly mi, abychom se nevrátily. V noci, teda už ráno jsme se koukali na televizi a pak jsme šli na terasce na procházku po pokojích.Teď když už nemám čas, nemůžu psát dál, ale je to škoda, protože bych nejradši vyžvanila úplně všechno, protože to bylo vtipný, samý tornáda, povodně a tak dále. Noc pro nás skončila v 5:00 a ráno začalo v 7:00

výlet

15. června 2007 v 12:19 | Terka Mrázů |  Prachaticko- žáci píší sami...
Na dvoudenním výlete se mi moc líbilo. Byla tam velká sranda a také i nuda. Ze všeho nejlepší byl stejně večer,kdy nikdo nespal a učitelé byli naštvaný. Nejhorší bylo,když jsme šli na Lipín,tak to bylo uplně nejhorší. Když jsme tam šli,tak jsme vycházeli příšernej kopeca pařád se mi zdál že je delší a delší. A nejvíc mě naštala Kristýna jak pořád do toho unavnýho a dlouhýho kopce tancvala a dělala jak je v pohodě,přitom z ní lili kapky potu. Měli tam dobrou večeři a snídani. Udelali nám tam vinikající řízek s bramborem,no prostě mňam.

Prachaticko

15. června 2007 v 12:12 Prachaticko- žáci píší sami...
Na tomto výletě mě asi nejvíce bavil podvečer a noc.V podvečer,když jsme se vrátili utahaní z tůry,k nám přišla kristýna na pokoj a hráli jsme "flašku".Při každé kontrole,kterých bylo za přítomnosti Kristýny mnoho,tak byla zalezlá ve skříni nebo pod stolem.Dále přes noc k nám také chodily holky a při jedné z kontrol byly na pokoji 3 nebo 4 holky,teď už nevím,ale učitelé je nenašli. :D Dále mě dostalo,když 2 osmačky hrály "tenis" v podprsence a kalhotkách s palačinkou.Brzy ráno jsem se šel koukat na televizi a oni už tam koukali na pohádky,tak jsem se také připojil.
Lukáš Krýsl

Focení

14. června 2007 v 10:54 | R.K. |  Aktuality
Zítra se naše škola FOTÍ! Určitě se všichni moc těší, jak se opět, jako každý rok, zvěčníme na věčné časy:-) Bylo by fajn, kdybyste naskenovali své fotičky a dali je do Omegy:-))vzhledem k tomu, že nám to bude opět všem strašně slušet, bylo by dobré se pochlubit světu. Jen ať se podívají, jací jsou v Čechách úžasní žáci:-)) a samozřejmě můžete využít situace, kdy budou všichni nastrojení a načančaní,a zvěčnit své kamarády do svých digifoťáků nebo mobilů v různých momentkách či aranžovaných kreacích a pěkně vyvěsit na net, do našeho časáčku:)

Jak dál?

14. června 2007 v 10:07 | R.Kostěnec |  Články
Jsem moc rád, že se konečně začalo něco dít. Že se nám vrací školní časopis, který vycházel deset let v tištěné podobě, a myslím, že u čtenářů měl úspěch. A nyní je dokonce šance, aby se na něm podíleli naprosto všichni naši žáci! Proto vás prosím, žádám, vyzývám: nezahoďte tuto šanci, tuto možnost - dělat SVŮJ vlastní časopis! Pište, co vás zajímá, přikládejte obrázky, fotografie, zveřejňujte svá přání, postřehy, komentáře. Mnozí z vás mají své vlastní blogy či www stránky. Zveřejněte zde své adresy. Získáte nové čtenáře, nové podněty a třeba i větší chuť do zajímavé práce. Těším se na vaše příspěvky, na to, že Omega opět vstane z mrtvých, tak jako Fénix z popela.